Czy pies może jeść lody?

Lody dla psa

W upalne dni każdy chce się schłodzić i pewnie się zgodzicie, że nie ma nic lepszego od zimnych lodów. Upały sprawiają, że człowiek traci energię i apetyt, ale ochota na lody nigdy nie przechodzi. Jest to jedna z najlepszych alternatyw na szybkie schłodzenie organizmu. Czy skoro lody są dobre dla ludzi, to czy pies też może jeść lody? I jak podawać psu lody, aby mu nie zaszkodzić?

Czy lody to dobra przekąska dla psa?

Lody same w sobie wydają się dobrą przekąską dla psa i sprawią, że pies się doskonale ochłodzi w upalne dni, ale muszą to być odpowiednie lody dla psa. Czyli najlepszą opcją byłoby własnoręcznie zrobić lody dla swojego czworonoga. Podejmując się tego, wiemy co się w nich znajduje i bez najmniejszych obaw możemy takie lody podać psu. Chcą dodatkowo schłodzić psa w upalne dni, należy mu zapewnić stały dostęp do świeżej, zimnej wody w tym celu może być dodana do miski psa kostka lodu, aby woda była przyjemnie chłodna.

Lody w diecie psa – czy są zdrową przekąską?

Lista składników znajdujących się w ludzkich lodach nie powinna być jakaś długa. Jednak wystarczy połączenie kilku produktów, aby lody nie były dobrą opcją dla psa. Co znajduje się w lodach, które my jemy i którymi nie powinniśmy się dzielić z naszym psem:

 • substancje słodzące np. ksylitol, który nie powinien się znaleźć w diecie psa, gdyż jest dla niego szkodliwy
 • smak lodów może być dla pupila toksyczny, przykładem są lody czekoladowe i zawarta w nich czekolada szkodliwa dla psa
 • dodatki do lodów jak np. rodzynki, czy niektóre odmiany orzechów niewskazane dla psów
 • laktoza, niestety psy po osiągnięciu pewnego wieku przestają trawić laktozę

Czy pies może jeść lody

Czy lody powinny się znaleźć w diecie psa?

Odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść lody? Nie jest jednoznaczna. Psy mogą jeść lody, ALE. W tym przypadku, ALE ma ważne znaczenie. Lody, które kupujemy w sklepach nie są przeznaczone dla psów i nie powinniśmy się nimi dzielić z naszymi czworonogami. Jednak możemy w domu własnoręcznie zrobić lody dla psa. Nasz pies będzie bardzo szczęśliwy, gdy dostanie taką formę przekąski w gorący, letni dzień, a my będziemy spokojni, bo będzie to zdrowa alternatywa dla ludzkich lodów.

Jak podawać psu lody?

Przyrządzając własnoręcznie lody dla psa, należy pamiętać o dobraniu odpowiednich składników, a także o przygotowaniu ich w odpowiedniej formie. Bardzo dobrze do przygotowania lodów sprawdzą się:

 • maty do lizania
 • zabawki typu kong
 • zwykłe foremki do robienia lodu
 • pudełka po serkach czy jogurtach

Ważne jest, aby pies powoli wylizywał zamrożone lody. Odgryzanie i połykanie dużych kęsów zamrożonego przysmaku może wywołać u psa ból i zapalenie gardła, a tego byśmy nie chcieli.

Jak zrobić lody dla psa? – przepis na lody dla psa

Przygotowanie lodów dla psa jest bardzo proste, tak naprawdę ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia i upodobania naszych czworonogów. Wystarczy otworzyć puszkę z mokrą karmą, przełożyć ją do odpowiednich pojemniczków, zamrozić i lody gotowe. Podobnie można zrobić z różnymi owocami albo warzywami. Rozgniatamy owoce, przekładamy do foremek i mrozimy. Nic prostszego.

Przepis na lody dla psa nie musi być skomplikowany. Przedstawimy wam kilka połączeń, które przypadną do gustu nie jednemu psu. Przygotowanie lodów dla psa nie zajmie dużo czasu, wystarczy połączyć poniższe składniki, wrzucić do zamrażarki i cierpliwie poczekać:

 • rozgnieciony banan + masło orzechowe dla psa, które nie zawiera soli
 • jogurt naturalny najlepiej bez laktozy + owoce, pies może jeść: arbuza, truskawki, banany i wiele innych owoców, które dostarczą organizmowi psa cennych witamin
 • bulion warzywny bez przypraw z dodatkiem rozdrobnionego mięsa i warzyw

Gdzie kupić lody dla psa?

W Polsce powstaje coraz więcej psiolubnych miejsc i wśród tych miejsc można znaleźć lodziarnie stworzone dla psów i ich właścicieli. W takich lodziarniach są tworzone lody z myślą o psach. Lody te są zarówno zdrowe, jak i pyszne. Lodziarnie dla psów jak na razie można znaleźć tylko w dużych miastach: w Warszawie i Wrocławiu. Oferty sklepów zoologicznych są coraz bogatsze i w niektórych sklepach można również dostać lody dla psa.

 

Letnie upały utrzymujące się przez dłuższy czas mogą doskwierać i dobrze jest wiedzieć, że pies może jeść lody. Oczywiście najlepiej zrobić lody dla psa samodzielnie, dzięki czemu będą one znacznie zdrowsze, albo można udać się na wycieczkę i poszukać miejsca, w którym serwują specjalne lody dla psów.

 

Zostaw komentarz