Czy pies może jeść chipsy?

Czy pies może jeść chipsy?

Nie ma domówki i oglądania filmu bez dobrej przekąski. Najlepszą, choć nie najzdrowszą przekąską są chipsy. A najlepszym kompanem podczas oglądania filmu jest nasz czworonożny, futrzany przyjaciel. Chipsy i pies, czy to idzie w parze. Czy pies może jeść chipsy? Czy to dobry pomysł, aby tym rodzajem bądź, nie bądź ludzkiej przekąski podzielić się z czworonogiem…

Czy chipsy to dobra przekąska dla psa?

Chipsy zalicza się do niezbyt zdrowych przekąsek. Jednak jedzone od czasu do czasu nie stanowią dla ludzi większego zagrożenia, poza tym, że są mocno kaloryczne. Wystarczy, że pies usłyszy szelest otwierającej paczki chipsów i nie ważne, że przed chwilą smacznie chrapał, już się melduje u naszego boku. Błagający wzrok i cieknąca z pyska ślina sprawiają, że nie jeden opiekun psa zaczyna zastanawiać się, czy pies może jeść chipsy?, odpowiedź brzmi: NIE! Chipsy nie są przekąską dla psów. Nawet w małych ilościach mogą czworonogowi poważnie zaszkodzić. Dlatego też trzeba być silnym i stanowczo odmówić psu chipsów.

Sprawdzamy, co znajduje się w chipsach!

Chipsy mają zazwyczaj wysoką zawartość tłuszczu, soli i cukru, które mogą być szkodliwe dla zdrowia psa. Chipsy to nic innego jak ziemniaki, olej i przyprawy. O ile same ziemniaki dla psa nie są niczym złym, o tyle ziemniaki w formie chipsów należy całkowicie wyeliminować z psiej diety. Najczęściej chipsy smażone są na głębokim oleju, przez co zawierają duże ilości tłuszczu. Różne rodzaje chipsów, swój smak zawdzięczają bardzo dużej ilości przypraw. Do chipsów dodaje się m.in. cebulę i czosnek, które są dla psów wręcz toksyczne. W chipsach nie sposób doszukać się jakichkolwiek wartościowych składników pokarmowych. Nie ma co ukrywać, że chipsy to produkt mocno przetworzony i niezbyt zdrowy, zawierający konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki, które nie są ani zdrowe, ani też wskazane dla psów.

Jak podawać psu chipsy?

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest unikać podawania psu jakiegokolwiek rodzaju ludzkiego jedzenia, w tym chipsów. Nie ma jednak co panikować, jeśli spadnie nam mały kawałek chipsa, a pies go zje, zanim zdążymy cokolwiek powiedzieć. Jednak większa ilość chipsów może psu zaszkodzić. U psa mogą się pojawić problemy żołądkowe, biegunka, wymioty, problemy z trzustką.

Jeśli chcesz dać psu zdrową przekąskę, masz wiele możliwości. Wiele sklepów zoologicznych sprzedaje przysmaki dla psów, które są wykonane z naturalnych składników i są zdrowe i bezpieczne dla czworonogów. Możesz też poczęstować psa dozwolonymi i zdrowymi owocami i warzywami albo samodzielnie przyrządzić ciasteczka dla psa. Można też przygotować domowe chipsy dla psa, wystarczy cienko pokroić np. jabłka, albo buraki włożyć do suszarki do owoców, albo do piekarnika i zdrowa przekąska gotowa! Takimi domowymi chipsami mogą zajadać się wszyscy domownicy.

Zostaw komentarz