Czy pies może jeść groszek?

Czy pies może jeść groszek

W okresie wiosenno-letnim na naszych stołach zaczyna gościć coraz więcej kolorowych warzyw i owoców, na które chrapkę miałyby również nasze psy. Lista warzyw i owoców, które może jeść nasz pies, jest dość długa. Weźmy na tapet groszek i sprawdźmy, czy pies może jeść groszek?

Czy groszek to dobra przekąska dla psa?

Groszek cukrowy, ogrodowy jest bardzo zdrowym i smacznym warzywem. Słodki smak małych kuleczek sprawi, że groszek jest przekąską pożądaną przez wiele psów. W składzie komercyjnych, gotowych karmach pojawia się również groszek, który stanowi naturalne źródło białka. Skoro groszek jest dodatkiem do pełnowartościowych i odpowiednio zbilansowanych karm dla psa, to czy pies może jeść świeży groszek?, odpowiedź brzmi – TAK! Groszek to zdrowa i bezpieczna przekąska dla psów. Jedyne, o czym należy pamiętać, to umiar. Pies może jeść groszek, ale w odpowiednich ilościach.

Zielony groszek w diecie psa – bogactwo witamin

Zielony, świeży groszek to bogactwo wielu witamin. Jest zdrową przekąską zarówno dla ludzi, jak i dla naszych czworonożnych przyjaciół. Groszek ma niską zawartość cukru i jest niskokaloryczny, więc może być podawany również psom walczącym z dodatkowymi kilogramami. Groszek jest bogaty w:

  • witaminy A, C, K i witaminy z grupy B
  • białko
  • fosfor
  • mangan
  • potas
  • przeciwutleniacze
  • błonnik, poprawiający perystaltykę jelit

Groszek to bogactwo wielu witamin, nic więc dziwnego, że opiekunowie czworonogów chcą się nim dzielić z psem. W końcu to samo zdrowie, groszek pozytywnie wpływa na wzrok psa, kondycję jego skóry, sierści, a także układ odpornościowy.

Zobacz także: Czy pies może jeść brokuły?

Czy groszek powinien się znaleźć w diecie psa?

Groszek jak najbardziej może się znaleźć w diecie psa. Jednak chcąc sprawić psu przyjemność, nie należy mu podawać zbyt dużych ilości groszku. Jeśli podamy psu za dużo groszku za jednym razem, to możemy po pewnym czasie zauważyć u psa problemy żołądkowe i silne wzdęcia. Ponadto groszku nie powinno podawać się psom cierpiącym na niewydolność nerek, gdyż znajduje się w nim puryna.

Jak podawać psu groszek?

Wiadomo już, że zielony groszek jest wskazany dla psa. Pewnie teraz pojawiają się kolejne pytania dotyczące tego, czy pies może jeść groszek z puszki, mrożony, gotowany? Czy można dać psu groszek konserwowy? Wszystkie pytania są jak najbardziej wskazane. Sposób podawania psu groszku jest bardzo ważny. Najlepiej podawać psu świeży groszek, ma on najwięcej cennych witamin. Przed podaniem należy umyć groszek i obrać ze strąków. Skórka groszku może być szkodliwa dla psa i wywołać u czworonoga niestrawność, a nawet doprowadzić do zadławienia. Pies może jeść również groszek gotowany albo mrożony. Groszek można wykorzystać podczas sesji treningowej, jako formę nagrody, albo dodać do codziennej porcji jedzenia.

Groszek konserwowy, prosto z puszki czy słoika nie jest dobrą opcją. Powinniśmy zrezygnować z podawania psu groszku w przetworzonych formach, gdyż najczęściej w takim groszku znajdują się dodatkowe przyprawy, niewskazane dla psa.

 

Groszek będzie stanowił doskonałe urozmaicenie i uzupełnienie codziennej diety psa. Groszek dopisujemy do listy warzyw, które może jeść pies. Jeśli siadasz na kanapie i zaczynasz zajadać się groszkiem, a Twój pies bacznie Cię obserwuje, to teraz już wiesz, że możesz podzielić się z nim kilkoma kuleczkami groszki.

Zostaw komentarz