• Strona główna
  • Jakie zabawki dla psów sprawdzą się na spacerach zimą?

Jakie zabawki dla psów sprawdzą się na spacerach zimą?

Zabawki dla psów na spacerach zimą

Artykuł sponsorowany

Zima nie musi oznaczać końca aktywności dla Twojego psa. Dzięki odpowiednim zabawkom i akcesoriom możesz sprawić, że zimowe chwile spędzone na świeżym powietrzu staną się równie ekscytujące co te letnie. Wykorzystaj akcesoria LED, gumowe piłki i wiele innych zabawek. Świecące zabawki to doskonały sposób na dodanie magicznego akcentu do zimowych zabaw. Sprawdź nasze propozycje!

Zabawki dla małych psów na zimę – co wybrać? 

Frisbee z lampką LED i piłka fluorescencyjna to propozycje, które nie tylko dostarczą psu radości, ale także ułatwią zabawę w warunkach ograniczonej widoczności. Frisbee rozświetli niebo kolorowym światłem po każdym rzucie, podczas gdy piłka świeci w ciemności przez solidne 30 minut, dzięki temu, że sama ładuje się w świetle dziennym. To nie tylko świetna zabawa, ale także praktyczne rozwiązanie dla właścicieli psów lubiących wieczorne spacery.

Zimą wybieraj różne gumowe zabawki dla psów, którym niestraszny będzie śnieg. Świetnie sprawdzą się szarpaki z gumy, piłki do aportowania, czy wyżej wymienione już frisbee. Staraj się unikać materiałowych zabawek.

Zimowe spacery z psem mogą być równie przyjemne co te letnie, zwłaszcza gdy zadbasz o odpowiednie środki bezpieczeństwa. Zabawy w śniegu dostarczą psu wielu radości, ale warto pamiętać, że nadmiar może mu zaszkodzić. Unikaj, więc zbyt długich zabaw w mroźnym otoczeniu i monitoruj, czy twój pies nie zjada śniegu, co mogłoby prowadzić do przeziębień.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Zimą warto również zadbać o łapy psa, które są dobrze przystosowane do spacerów w śniegu, ale podrażnienia spowodowane solą używaną na chodnikach, mogą sprawić, że pies nie będzie chętny do dalszej zabawy. Specjalne maści ochronne lub psie buty to świetne rozwiązania, które zabezpieczą łapy przed podrażnieniem.

Takich zabawek dla małych psów nie wybieraj zimą 

Pamiętaj również o pewnych ograniczeniach, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór zabawek. Unikaj zabawek dla małych psów, które zawierają metalowe elementy, a w tym drążki, kółka, czy figurki. Dlaczego jest to tak ważne? Istnieje ryzyko, że w zimowych warunkach mogą przymarznąć do psiej skóry, co spowoduje dyskomfort i potencjalnie zaszkodzi zwierzęciu. Legendy o przyklejaniu się języka do metalu nie są jedynie ludzkim mitologizowaniem – psy również są podatne na tego rodzaju sytuacje. Zrezygnuj więc z metalowych zabawek na rzecz bezpiecznych, łatwych do utrzymania w zimowych warunkach alternatyw.

 

Zostaw komentarz