Czy pies może jeść brzoskwinie?

Czy pies może jeść brzoskwinie?

Urozmaicanie diety psa leży w gestii wielu opiekunów czworonogów. Psy kochają jeść, a jeszcze lepiej smakuje im to, co w danym momencie je ich człowiek. Nie wszystko jest dozwolone dla psów. Jeśli jednak chodzi o owoce, to lista zdrowych przysmaków jest dość długa. Słodycz brzoskwini odpowiada zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Czy psy też chętnie skosztują brzoskwiń? i najważniejsze, czy pies może jeść brzoskwinie?

Czy brzoskwinie to dobra przekąska dla psa?

Brzoskwinie tak jak i większość owoców, wnoszą do naszej diety wiele dobrego. Poza cennymi witaminami i innymi mikroskładnikami są też pyszne. Nic więc dziwnego, że psom na ich widok również cieknie ślinka. Jeśli zajadając się brzoskwiniami, zastanawialiście się, czy pies może jeść brzoskwinie?, odpowiedź brzmi TAK! Bez obaw możecie podzielić się kawałkiem brzoskwini ze swoim pupilem. W brzoskwini najbardziej niebezpieczna jest pestka, ale trudno byłoby jej nie zauważyć, bo jest sporych rozmiarów. Nigdy nie podawajcie psu brzoskwini w całości, bo istnieje ryzyko, że pies rozgryzie pestkę, albo ją połknie. Jak pies zje pestkę brzoskwini, to może pojawić się duży problem. Poza tym, że brzoskwinia może pokaleczyć pysk i przełyk psa, to może gdzieś utknąć i zablokować jelita. Na pestki brzoskwiń trzeba szczególnie uważać.
 

Brzoskwinie w diecie psa – bogactwo witamin

Z zewnątrz brzoskwinie są pokryte żółto-pomarańczowo-czerwoną skórką z delikatnym meszkiem i mają dużą pestkę, na którą należy uważać. Dojrzałe brzoskwinie mają miękki soczysty miąższ i są wyjątkowo słodkie. W wielu dietach brzoskwinie są zalecane, gdyż jest to owoc niskokaloryczny, w 100 gramach owocu znajduje się jakieś 40 kcal i niewielka ilość węglowodanów. Ponadto brzoskwinie są źródłem:
• witamin z grupy B
• witamin: A, C
• błonnika
• beta-karotenu
• magnezu
• potasu
• manganu
Brzoskwinie to samo zdrowie. Owszem, ale trzeba pamiętać o umiarze w ich podawaniu. Brzoskwinie są słodkie, czyli mają w sobie sporo cukru, a w skórce znajduje się sporo błonnika. Podawanie psu zbyt dużych ilości brzoskwiń może się skończyć rozstrojem żołądka, biegunką i niestety przybraniem dodatkowych kilogramów.

Jak podawać psu brzoskwinie?

Brzoskwinie, jak i inne owoce powinny być podawane psu sporadycznie. Brzoskwinie dla psa mają być formą urozmaicenia, a nie stałym punktem psiej diety. Należy je traktować jako przysmak albo nagrodę. Podane od czasu do czasu, sprawią psu przyjemność i z całą pewnością nie zaszkodzą. Brzoskwinię należy dokładnie umyć, pozbyć się pestki i podzielić owoc na mniejsze kawałki. Wielkość porcji i kawałków należy dostosować do wielkości naszego psa. Można też zblendować brzoskwinie, dodać do niej trochę naturalnego jogurtu i całość zamrozić, wyjdą wtedy pyszne domowe psie lody. Taka przekąska będzie idealne na gorące, letnie dni.
Pies nie może jeść brzoskwiń z puszki, gdyż są one zalane gęstym, słodkim syropem. Zbyt duże ilości cukru nie są wskazane dla psów. Suszone brzoskwinie też nie będą najlepszą przekąską dla psa, ponieważ też mają w sobie sporo cukru. Naturalna słodycz brzoskwiń jest ok, ale każde dodatkowe dosładzanie owoców nie jest najlepszym pomysłem, jeśli chcemy się nimi podzielić ze swoim pupilem.

Dzięki powyższemu, krótkiemu wyjaśnieniu wiecie już, czy pies może jeść brzoskwinie i możecie dopisać kolejny owoc do listy produktów dozwolonych dla psa. Dieta psa nie musi być monotonna, ale zawsze jej podstawą powinno być mięso. Owoce i warzywa to tylko dodatki, które nie powinny stanowić więcej niż 10% dziennego zapotrzebowania psa na jedzenie.

Zostaw komentarz