Czy pies może jeść fasolkę szparagową?

Czy pies może jeść fasolkę szparagową?

Sezon na zieloną i żółtą fasolkę szparagową przypada na czerwiec-sierpień, ale w wersji mrożonej fasolkę można dostać praktycznie przez cały rok. Fasolka jest warzywem strączkowym, posiadającym wiele wartości odżywczych. Poza tym żółta i zielona fasolka szparagowa jest dość często stosowana w polskiej kuchni. Stanowi doskonały dodatek do sałatek, obiadów, jest też jednym z ważniejszych składników leczo. Smaczna i zdrowa, ale czy odpowiednia dla naszego czworonoga. Zanim zdecydujesz się podać fasolkę psu, sprawdź, czy pies może jeść fasolkę szparagową?

Czy fasolka szparagowa to dobra przekąska dla psa?

Wielu opiekunom wydaje się, że dieta psa jest monotonna i starają się ją urozmaicać za wszelką cenę. Oczywiście podawanie psu zdrowych przekąsek między posiłkami, które są bogate w witaminy i minerały, jest jak najbardziej wskazane i mile widziane. Trzeba tylko wiedzieć, które produkty są dla psów w pełni bezpieczne i w jaki sposób je podawać. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy pies może jeść fasolkę szparagową?, odpowiedź brzmi: TAK. Zielona i żółta fasolka szparagowa dla psa to zdrowy, niskokaloryczny przysmak.

Większość psów może bezpiecznie jeść fasolkę szparagową, ale u niektórych mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak gazy lub biegunka. Jeśli Twój pies nigdy wcześniej nie jadł fasolki szparagowej, zacznij od małej ilości, żeby sprawdzić, jak ją toleruje.

Fasolka szparagowa w diecie psa – bogactwo witamin

Zielona i żółta fasolka szparagowa dla psa jest doskonałym źródłem witamin i minerałów. Ten rodzaj warzywa strączkowego cechuje się niską kalorycznością. W 100 gramach fasolki szparagowej znajduje się jedynie 35 kcal. Dlatego też fasolka szparagowa to dobry wybór dla psów z nadwagą lub cukrzycą. Fasolka szparagowa dla psa to źródło:

  • witamin A, C, K
  • witamin z grupy B
  • żelaza
  • potasu
  • magnezu
  • manganu
  • kwasu foliowego
  • błonnika

W fasolce szparagowej znajdują się też cenne dla psów aminokwasy egzogenne i dosłownie śladowe ilości tłuszczu. Wszystko to sprawia, że fasolka szparagowa dla psa jest w pełni zdrowa i bezpieczna. Trzeba tylko wiedzieć, jak podawać psu fasolkę szparagową i zachować w tym umiar i zdrowy rozsądek.

Surowa fasolka szparagowa dla psa jest szkodliwa, gdyż znajduje się w niej toksalbumina, która może silnie podrażnić przewód pokarmowy czworonoga, jak również człowieka. Pies może jeść gotowaną fasolkę szparagową, ale surowej NIE!

Zobacz także: Czy pies może jeść bób?

Korzyści płynące z podawania psu fasolki szparagowej

Fasolka szparagowa może stanowić bardzo zdrowy i ciekawy dodatek do psiej diety. Zawsze podawaj fasolkę szparagową po obróbce termicznej. Surowa fasolka szparagowa może psu zaszkodzić. Fasolka szparagowa jest źródłem wielu witamin i minerałów, więc jej podawanie pozytywnie wpłynie na zdrowie psa. Korzyści płynące z podawania psu fasolki szparagowej:

  • pomaga w pozbyciu się nadprogramowych kilogramów
  • reguluje pracę układu trawiennego
  • wzmacnia system odpornościowy
  • pozytywnie wpływa na wzrok psa
  • poprawia kondycję skóry i sierści czworonoga

Jak podawać psu fasolkę szparagową?

Nie ma się co dziwić, że psy przepadają za fasolką szparagową. Warzywo to jest lekko chrupiące, nawet po ugotowaniu i ma przyjemny, słodkawy smak. Ważne jest jednak, aby podawać psu fasolkę szparagową z umiarem, ponieważ może ona powodować gazy i rozstrój żołądka, jeśli pies zje jej zbyt dużo. Podając psu żółtą albo zieloną fasolkę szparagową, zacznij od małej ilości i stopniowo zwiększaj ją, gdy pies się do niej przyzwyczai. Fasolka szparagowa dla psa, zanim trafi do miski, powinna być poddana obróbce termicznej. Najlepiej gotować ją w nieosolonej wodzie albo przyrządzić na parze, a przed podaniem ostudzić i podzielić na mniejsze kawałki. Pies może jeść również fasolkę szparagową z puszki, jeśli w jej składzie nie ma żadnych przypraw. Fasolkę można bezpośrednio dodać do posiłku psa albo traktować jako przysmak podczas treningów. Jeśli Twój pies nie jest przekonany do jedzenia fasolki szparagowej, nie zmuszaj go do tego. Możesz spróbować zachęcić psa do fasolki, mieszając ją z innymi warzywami, albo mokrą karmą dla psa. Przypominamy, żeby nie przekarmiać psa fasolką szparagową, a traktować ją jako dodatek i urozmaicenie psiej diety. Zbyt częste podawanie psu fasolki może skończyć się nieprzyjemnymi gazami, wzdęciami, biegunką i rozstrojem żołądka.

 

Znasz już odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść fasolkę szparagową. Wiesz jakie witaminy i minerały ma fasolka szparagowa dla psa, a także jak ją podawać. Masz wszystkie niezbędne informacje, by móc wzbogacić dietę psa o kolejne, zdrowe warzywo, jakim jest fasolka szparagowa. Dla psa będzie ona smacznym przysmakiem.

 

Zostaw komentarz