Zabawa z psem w domu i na zewnątrz. 4 pomysły

Zabawa z psem w domu i na zewnątrz

Artykuł sponsorowany

Posiadanie własnego psa to świetne doświadczenie, jednak wiążę się ono także z licznymi obowiązkami. Jednym z nich jest zapewnienie swojemu pupilowi dobrych warunków do zabawy. Spora część właścicieli zwierząt nie wie jednak, jak bawić się ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Jeśli zaliczasz się do tego grona, to zapoznaj się z tym artykułem i dowiedz się, jakie są dobre pomysły na zabawę z psami.

Zabawa z psem w domu – ciekawe pomysły

Kiedy nie dopisuje pogoda, większość właścicieli psów ma poważne problemy z wymyśleniem ciekawej zabawy dla swoich pupili. W praktyce nie trzeba jednak opuszczać własnego zacisza domowego, aby spędzić przyjemne chwile z czworonogiem. W warunkach domowych bardzo dobrze sprawdzi się, chociażby przeciąganie liny. Większość psów bardzo lubi tę formę aktywności i chętnie się jej podejmuje.

Zabawę w przeciąganie liny można dodatkowo wzbogacić o komendy, dzięki którym relacje pomiędzy psem a jego właścicielem staną się znacznie lepsze. Jeśli masz wystarczająco duży dom, to możesz także pobawić się ze swoim zwierzakiem w chowanego. Zabawa ta może polegać zarówno na szukaniu przez psa jego ulubionej zabawki, jak i jego właściciela. Kupując zabawki dla psów, pamiętaj jednak o tym, aby cechowały się one dobrą jakością i wytrzymałością. W przeciwnym razie mogą bowiem nie wytrzymać próby czasu. 

Zabawy z psem na dworze – co warto wiedzieć?

Zabawy z psem na dworze mogą być o wiele bardziej różnorodne niż te stosowane w warunkach domowych. W mieszkaniu jest bowiem ograniczone miejsce, co sprawia, że czworonogi nie mogą pozwolić sobie na większe szaleństwo. Na dworze ograniczeń powierzchniowych praktycznie nie ma, dlatego też zabawy na otwartej przestrzeni są zwykle o wiele bardziej różnorodne. 

Bardzo dobrym sposobem na spędzenie miłych chwil ze swoim pupilem jest przede wszystkim aportowanie. Psy uwielbiają biegać za rzucanymi gałęziami, a ponadto taka forma aktywności korzystnie działa na ich zdrowie. Do aportowania mogą przydać się nie tylko znalezione gałęzie, ale również ringo czy piłeczki. Dzięki nim psy na pewno nie będą narzekać na nudę. Jeżeli Twój pies jest pełen energii i uwielbia ruch, to można zdecydować się także na wykorzystanie specjalnych torów przeszkód. Sporty kynologiczne są powszechnie rekomendowane dla psów, dlatego też ich zastosowanie powinno być świetną decyzją. 

O czym pamiętać, bawiąc się z psem na dworze?

Zabawy z psem na dworze są świetną formą spędzania czasu, jednak trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy unikać zabawy w miejscach, w pobliżu których znajduje się ulica. Pies podczas zabawy może bowiem nie zauważyć nadjeżdżającego auta, narażając swoje zdrowie i życie na spore niebezpieczeństwo. 

Najlepiej wybierać spokojne miejsca, gdzie nie ma zbyt dużego ruchu. Szczególnie dobrze sprawdzą się ogródki z ogrodzeniem. Są one bowiem wykonane w taki sposób, że bezpieczeństwo pupila może stać na bardzo wysokim poziomie. Przed rozpoczęciem intensywniejszych sportów warto także skonsultować się z weterynarzem. Specjalista jest w stanie szybko określić, czy dana forma aktywności jest bezpieczna dla czworonoga i nie zagraża jego zdrowiu. 

 

Zostaw komentarz