• Strona główna
  • Recenzja książki „W Harmonii z Psem” – naucz się czytać sygnały, jakie wysyła Twój pies!

Recenzja książki „W Harmonii z Psem” – naucz się czytać sygnały, jakie wysyła Twój pies!

Książka "W Harmonii z Psem" recenzja

W relacji z psem nie ma nic ważniejszego, niż dobra komunikacja, a o to trudno, jeśli nie potrafimy trafnie odczytywać sygnałów wysyłanych przez naszych czworonożnych przyjaciół. Z pomocą idą nam autorzy książki „W Harmonii z Psem”, którzy dzielą się wiedzą i ogromnym doświadczeniem zdobytym podczas wieloletniej pracy z różnymi psami i ich opiekunami.

Komunikacja z psem – czy wiesz, co chce Ci powiedzieć Twój pies?

Na temat komunikacji z psami powstało wiele książek. Niektóre mają po kilkaset stron i sporo ważą, ale czy rzeczywiście przekazują przydatną wiedzę, którą można wykorzystać w praktyce. No bo jak pisać o psiej komunikacji i sygnałach, jakie nam wysyła pies, nie widząc danego zachowania. Nie jest to idealna forma. Dlatego też sięgamy do zasobów Internetu i dostępnych tam pojedynczych filmików wyjaśniających zachowanie psów w danych sytuacjach. Trzeba jednak pamiętać, że to też jest tylko wycinek pewnej sytuacji i trudno analizować sygnały, jakie wysyła pupil, nie znając całego, pełnego kontekstu. Błędne interpretowanie może wyrządzić krzywdę psu i całej relacji, jaką z nim budujemy. Nie da się ukryć, że poznanie psich zachowań jest kluczem do sprawnej komunikacji na poziomie człowiek-pies. Nic więc dziwnego, że opiekunowie czworonogów chętnie sięgają po nowe pozycje w nadziei dokształcenia się z tematu psiej komunikacji. Niekiedy drobne różnice w zachowaniu mają ogromne znaczenie w tym, co nam chce przekazać nasz pies. Dlatego też zachęcamy do nieustannego kształcenia się w tym zakresie i sięgnięcia po nową książkę „W Harmonii z Psem”, która wyniesie Was na wyższy poziom, a Wasza relacja z psem tylko na tym skorzysta.

„W Harmonii z Psem” to całkiem nowe oblicze książki

Na początek może zaskoczyć fakt, że książka ma niespełna 150 stron. Wydawać by się mogło, że to niewiele, jak na omówienie wszystkich kluczowych zagadnień mających pomóc w zbudowaniu prawdziwej i zdrowej relacji między człowiekiem a psem. Nic bardziej mylnego! To, co wyróżnia tę książkę spośród innych dostępnych w księgarniach, jest jej interaktywna formuła. To nie jest zwykła książka do czytania, to książka, którą się „OGLĄDA” i to nie za sprawą pięknych ilustracji. Teoria przeplata się z praktyką i to sprawia, że wnosi ona do życia każdego opiekuna czworonoga znacznie więcej. Trudno się uczyć, rozpoznawać psią mowę i sygnały, czytając jedynie tekst. Ta książka wzbogacona została ponad pięciogodzinnym materiałem wideo. Każdy wątek i problem poruszany na stronach książki jest omawiany teoretycznie, a następnie na przykładach pokazywane są prawdziwe sytuacje. Między tekstem znajdują się QR kody mające postać piesków, przekierowujące nas na stronę internetową i do materiału wideo. Dodatkowym atutem jest to, że każdy może obejrzeć film z komentarzem autorów i bez, aby móc się sprawdzić, czy dobrze odczytał sygnały i czy wyłapał wszystko, co chciał nam zakomunikować pies.

Książka "W Harmonii z psem"

W książce „W Harmonii z Psem” poruszonych zostało wiele ciekawych zagadnień, które pozwolą Ci inaczej, dokładniej spojrzeć na psią mowę. Analizując wspólnie z autorami różne sytuacje i przypadki, łatwiej będzie Ci interpretować psie zachowania. Książka mówi o stawianiu granic, kontekście, strategiach radzenia sobie ze stresem. Jeśli uważnie ją przeczytacie i zaczniecie słuchać i uważnie patrzeć na swojego czworonoga, Wasze codzienne życie z psem stanie się znacznie przyjemniejsze. Zapomnicie o nieporozumieniach, jakie wynikały z Waszej niewiedzy i błędnego odczytywania psich zachowań.

Każdy, kto uważnie przeczytał książkę i obejrzał wszystkie filmiki, może się sprawdzić w teście przygotowanym przez autorów i otrzymać certyfikat „Jestem w harmonii z psem”. Dokładne instrukcje, jak to zrobić dostaniecie w ostatnim filmiku. Nie musicie się załamywać, jak za pierwszym razem Wam coś nie pójdzie, warto wtedy wrócić do książki, przeanalizować psie zachowania jeszcze raz i ponownie podejść do testu. Życzymy powodzenia i trafnego rozszyfrowywania psich sygnałów.

Instrukcja obsługi psa nie istnieje – naucz się czytać sygnały i komunikować z psem!

Jeśli ktoś szuka dokładnego wyjaśnienia, co oznaczają poszczególne zachowania psów, to niestety nie ma czegoś takiego. Pies to żywa istota i nikt nie poda Wam dokładnej instrukcji jak z nim postępować i co oznacza ziewanie albo merdanie ogona, jeśli nie weźmiecie pod uwagę wszystkich towarzyszących danej sytuacji czynników. Książka „W Harmonii z Psem” może być pewnego rodzaju drogowskazem, pokazaniem kierunku, w jakim należy podążać, ale nic się nie zmieni, jeśli nie wprowadzisz jej w życie.

Z całą pewnością nie jest to książka na jeden wieczór i na raz. To książka, do której się wraca i będzie wracać wielokrotnie, jest to wręcz wskazane, aby dobrze sobie utrwalić przekazywaną wiedzę. Książka „W Harmonii z Psem” to jedna z tych książek, która powinna znaleźć się na półce każdego psiarza tego początkującego i tego już bardziej doświadczonego w dzieleniu kanapy z czworonogiem.

Temat psiej komunikacji to tak naprawdę temat rzeka. Sami autorzy są świadomi tego, że nie udało im się w pełni omówić i wyczerpać wszystkich zagadnień. Zawsze znajdzie się sytuacja i zachowanie psa, które będzie wymagało komentarza i dogłębniejszej analizy. Jednak na pocieszenie powiemy tylko, że Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków nie powiedzieli ostatniego słowa. Dlatego warto wypatrywać kolejnej książki, w której mamy nadzieję, że w równie ciekawy i innowacyjny sposób zostanie przekazana kolejna dawka wiedzy i poznamy całkiem nowych psich bohaterów.

Recenzja książki "W harmonii z psem"

 

Dodamy jeszcze, że z każdego sprzedanego egzemplarza książki 1 zł trafia do Schroniska na Paluchu. Książka „W Harmonii z Psem” to idealny prezent dla każdego miłośnika psów, łapcie link do książki „W Harmonii z Psem”.

Życzymy przyjemnego czytania i oglądania 🙂

 

Zostaw komentarz